به گزارش اکوایران، شاخص دلار آمریکا پس از فتح قله بیست ساله خود کاهش یافت و به همین دلیل دارایی های مقابل دلار مانند طلا و یورو فرصت رشد پیدا کردند، در این موقعیت اونس جهانی توانست تا نیمه کانال ۱۸۰۰ دلاری پیشروی کند و به پشتوانه افزایش ارزش اونس قیمت طلا در بازار داخلی افزایش یافت.‌

قیمت طلای هجده عیار در روز جاری در محدوده یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان قرار گرفت. طلا در این ماه توانست رکورد قیمتی خود در سال قبل را بشکند و تا اینجا بالای این محدوده معامله می شود.  

تقاضا برای سکه نیز در سال جدید افزایش یافته است به طوری که میانگین حجم معاملات روزانه سکه رفاه در سال جدید به بیش از پنج برابر نسبت به حجم معاملات ماه اسفند افزایش یافته است. 

قیمت سکه امامی امروز در نیمه کانال ۱۴ میلیونی معامله شد و ربع سکه در مرز پنج میلیون تومان قرار گرفت. حباب سکه امامی در نزدیکی ۹ درصد قرار گرفته است. 

قیمت دلار در صرافی ملی امروز در محدوده ۲۵۶۳۸ تومان برای فروش قرار گرفت و دلار متشکل با کمی افزایش در محدوده  ۲۵۷۵۲ تومان روی تابلوی صرافی برای فروش ثبت شد.

دلار در بازار آزاد در محدوده قیمتی هفته قبل خود نوسان میکند. بازار هنوز در مورد آینده قیمت ها در این بازار تصمیم نگرفته است و دلار در اصلاح های قیمتی نه کف کانال قیمتی خود را شکسته و همچنین نتوانسته بالای سقف قیمتی هفته اخیر خود تثبیت شود. بلاتکلیفی در بازار دلار در بازار بورس هم مشهود است و بازار بورس نیز  مانند بازار دلار  با درجا زدن دلار موفق به تعیین لیدر نشده است و از این بازار مالی نیز نمیتوان جهت انتظارات کلی نسبت به آینده دلار را پیش بینی کرد.