هیجان سکه رفاه به سکه بازار رسید، قیمت سکه در بازار از ۱۵ میلیون تومان گذشت. معامله‌گران می‌گویند تقاضا برای خرید بالا رفته اما برای بیان دلیل افزایش تقاضا حرف‌های عجیب غریبی می‌زدند.

معامله‌گران می‌گویند محدودیت سقف تراکنش‌ها از سوی بانک مرکزی موجب می‌شود خرید و فروش‌های عمده‌ای که نمی‌خواهند از کانال ریال ردیابی شوند دنبال جایگزین بگردند. این جایگزین طبیعتا که نمی‌تواند ریال باشد، معامله‌گران سکه تصور می‌کنند آلترناتیو ریال، سکه خواهد بود. پس با این حساب به دم قیمت بیش از قبل می‌دمند.

در اتفاقات عجیب بازار سکه این را هم اضافه کنیم که سکه بهار حبابی شد. تا روز یکشنبه سکه بهار نماد ارزش واقعی سکه در بازار یود، اما تقاضا برای بهار قیمت را حبابی کرد. در معاملات یکشنبه سکه بهار و یورو نایاب شده بود، معامله‌گران یکشنبه به فهرست کمیابان بازار، سکه با قطع کوچیک را اضافه کردند.

در بازار ارز هم قیمت تتر از قیمت دلار پایین‌تر بود که خودش می‌تواند یک سیگنال برای آینده قیمت بازار باشد. با توجه به قفل بودن قیمت تتر و قیمت دلار، وقتی قیمت تتر از دلار عقب می‌ماند، احتمال برگشت در بازار پررنگتر می‌شود. معامله‌گران انتظار دارند در تعطیلات میانه خرداد بازار ارز دچار اصلاح شود.

نکته بازار هم صحبت درمورد راهکار دولت رییسی برای کنترل قیمت دلار بود. خیلی از آن‌ها به طنز می‌گفتند راهکار اتخاذی دولت برای دلار، حذف اعلام قیمت دلار بود.