به گزارش اکوایران، دلار متشکل امروز ۲۷۴۵۹ تومان برای فروش روی تابلوی صرافی ثبت شده است. دلار در صرافی ملی نیز امروز با یک پله افزایش در محدوده ۲۷۲۴۲ تومان معامله شد.

همزمان با آنکه گفته می شود عرضه ارز و طلا در بازار افزایش یافته است اقدامات انتظامی نیز در این بازار تشدید شده است. پس از ممنوعیت معاملات فردایی در بازار ارز و طلا، امروز سرپرست دادسرای مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی اعلام کرد: بیش از ۵۰۰۰ حساب بانکی در برخورد با معاملات فردایی ارز و طلا در چند روز گذشته مسدود شده اند و ۵۰ نفر نیز در طرح ممنوعیت معاملات فردایی ارز و طلا در این مدت دستگیر شده اند.

تشدید برخورد امنیتی، کاهش فاصله قیمتی دلار رسمی و دلار آزاد و افزایش عرضه ها در بازار منجر به کاهش قیمت ها شده است. معامله گران تتر که در مقایسه با بقیه معامله گران نسبت به کاهش قیمت مقاومت می‌کردند امروز قیمت خرید خود را یک کانال قیمتی تعدیل کردند. قیمت طلا نیز تحت تأثیر کاهش همزمان قیمت دلار آزاد و اونس کاهشی شد. سکه امامی نسبت به سقف قیمتی خود در این هفته بیش از ۵.۵ درصد کاهش پیدا کرده است.  سکه امامی امروز با از دست دادن کانال ۱۶ میلیونی در محدوده ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی قرار گرفت. کاهش شدید قیمت طلا علاوه بر دلار غیر رسمی به خاطر کاهش ارزش اونس طلا نیز می باشد اونس طلا با پیش بینی تصویب  ۷۵ صدم درصدی نرخ بهره  در جلسه روز چهارشنبه برای ماه سپتامبر  کاهش یافت.  قیمت ربع سکه نیز در محدوده ۵ میلیون ۹۰۰ هزار تومان قراردارد.