به گزارش اکوایران، دلار متشکل بیش از ده روز در پله ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی نوسان کرد و در نهایت از روز دوشنبه وارد پله آخر کانال ۲۷ هزار تومانی شد.

دلار صرافی ملی که معمولا یک پله با صرافی متشکل فاصله دارد امروز وارد پله ۲۷ هزار و۸۰۰ تومانی شد و در محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۱ تومان روی تابلوی صرافی برای فروش درج شد.

فاصله دلار تهران با دلار سلیمانیه در حدود ۴۰۰ تومان قرار دارد. دلار سلیمانیه پیش از سال نو پایین تر از دلار تهران معامله می شد ولی در ادامه تهران را پشت سر گذاشت و فاصله خود را در این هفته با دلار تهران افزایش داده است.

قیمت دلاری سلیمانیه با نرخ دلاری درهم هماهنگ است و با وجود فاصله زیادی که با دلار تهران پیدا کرده این روزها هماهنگ با درهم امارات حرکت می کند.

در بازار جهانی فدرال رزرو از افزایش احتمال تصویب رشد ۷۵ صدم درصدی نرخ بهره در جلسه آتی گفته است. بانک مرکزی اروپا هم اعلام کرده از ماه جولای نرخ بهره را افزایش می دهد و نرخ بهره وارد محدوده مثبت خواهد شد. رکود و افزایش نرخ بهره باعث تقویت دلار  می شود و در این شرایط با تقویت دلار اونس به عنوان رقیب طلا کاهش می یابد. اونس طلا امروز کانال ۱۸۰۰ دلاری را ترک کرد. تثبیت اونس زیر محدوده ۱۷۹۰ دلاری خریداران طلا را نگران میکند.

با کاهش اونس طلا قیمت سکه امامی امروز در محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار گرفت.  ربع سکه هم امروز  ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد.