به گزارش اکوایران، با وجود اینکه طلا چهار روز اخیر را صعودی پشت سر گذاشته است، اما بازدهی هفتگی هنوز در محدوده منفی قرار دارد و عامل اصلی آن نیز افت بیش از 1.6 درصدی در روز دوشنبه این هفته بود. البته بازدهی منفی طلا در این هفته بسیار خفیف و در محدوده منفی 0.1 درصد است.

بازارها این هفته به طور کلی در حالت انتظار قرار داشتند؛ انتظار برای هفته آینده و نشست فدرال رزرو برای آخرین بار در سال 2022 میلادی. همچنین هفته آینده آخرین جلسه سال جاری بانک مرکزی اروپا نیز برگزار خواهد شد و بازارها در انتظار جمعه بندی سیاستی بانک های مرکزی معتبر دنیا در سال جاری هستند.

جلسه فدرال رزرو هفته آینده و در روزهای 13 و 14 دسامبر برگزار خواهد شد و در حال حاضر بیشتر بازارها انتظار دارند که سرعت رشد نرخ بهره کم شود و گام جدید نیم درصدی باشد.

همچنین روز سه شنبه هفته آینده نرخ تورم آمریکا نیز، برای ماه نوامبر اعلام خواهد شد. نرخی که تاثیری مهم بر ادامه سیاست های فدرال رزرو خواهد داشت. به طور کلی هفته آینده برای بازارهای جهانی هفته پراتفاقی خواهد بود.

قیمت بیت کوین نیز در روز جمعه از محدوده ای که نزدیک به ده روز است حوالی آن نوسان می کند تکان نخورد و با رشدی یک درصدی به سطح قیمتی 17 هزار و 173 دلار رسید. بازدهی هفتگی بیت کوین نیز این هفته مثبت و در محدوده 1.7 درصد به ثبت رسید.

اتریوم نیز نزدیک به 2 درصد پیشروی کرد و به مرز 1300 دلاری کمی نزدیک تر شد.دومین رمزارز بزرگ جهان نیز از ابتدای هفته تاکنون نزدیک به 3 درصد افزایش قیمت داشته است.