به گزارش اکوایران، در آستانه انتشار گزارش هفتگی مربوط به میزان ذخایر نفت خام آمریکا که احتمالا نشان‌دهنده رشد دیگری در این ذخایر باشد، قیمت نفت تثبیت شد.

به نوشته بلومبرگ، نفت برنت پس از یک جلسه معاملاتی کم حجم به دلیل تعطیلات آمریکا، نزدیک به 85 دلار به ازای هر بشکه معامله شد، در حالیکه نفت وست تگزاس اینترمدیت در حدود 82 دلار به ازای هر بشکه معامله شده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا قرار است طی امروز پنجشنبه (31 خرداد)، داده‌های مربوط به میزان ذخایر نفت خام آمریکا را منتشر کند که یک روز دیرتر از حالت معمول است. یک گزارش صنعتی که اخیر منتشر شده، حاکی از آن است که میزان ذخایر نفت خام ایالات متحده با افزایش همراه شده است.

نمودار نفت

قیمت نفت اخیرا مسیر سایر دارایی‌ها از جمله سهام را دنبال کرده است

قیمت نفت اخیرا مسیر سایر دارایی‌ها از جمله سهام را دنبال کرده است، اما همچنین نشانه‌های کوتاه‌مدتی از یک بازار قوی‌تر در منحنی آتی وجود دارد. افزایش اخیر قیمت نفت خام به کاهش نوسانات ضمنی برای برنت به پایین‌ترین سطح در شش سال گذشته کمک کرده است.

پس از آنکه اوپک‌ پلاس کاهش عرضه را تمدید و اعلام کرد هرگونه برنامه آتی برای افزایش عرضه به شرایط بازار بستگی دارد، برنت در مسیر ثبت رشد ماهانه قیمت، باقی مانده است. معامله‌گران همچنین به رصد چشم‌انداز تقاضا می‌پردازند و در این میان، پالایشگاه‌ها در آسیا در حال بازگرداندن بخشی از ظرفیت خود پس از عملیات نگهداری هستند، آن هم با وجود حاشیه سود ضعیف.

آرنه لومان راسموسن، رئیس تحقیقات در A/S Global Risk Management، اعلام کرد: «امروز ما در انتظار داده‌های مربوط به ذخایر نفت هستیم. پس از داده‌های موسسه نفت آمریکا، بازار آماده افزایش قیمت است و حدس می‌زنم که هنوز هم فضا برای یک رویداد ناگهانی مثبت وجود دارد.»