بیژن زنگنه وزیر سابق نفت در توییتی در خصوص اتفاقات اخیر در مورد حضور در شبکه افق واکنش نشان داد. او در اکانت توییترش نوشت: «همکاران شبکه افق خودشان بنده را دعوت کردند و من هم در همان ابتدا گفتم نمی‌گذارند من بیایم و همان شد که گفتم، گویا در موضوع کرسنت فرصت صداوسیما تنها برای اتهام زنندگان است!»

او در ادامه این توییت بخشی از آیه 44 سوره غافر را نوشت که معنای فارسی آن «کارم را به خدا مى‌ سپارم خداست که به [حال] بندگان [خود] بیناست.» است.

چندی قبل امیرحسین ثابتی مجری برنامه جهان‌آرای شبکه افق در توییتی نوشته بود که از بیژن زنگنه برای شرکت در این برنامه در کنار نصرالله پژمان‌فر دعوت کرده است. او مدعی شد زنگنه پژمان‌فر را در سطح خود ندانسته و بناست وزیر سابق نفت مهمان هفته بعد این برنامه باشد. پژمان‌فر در برنامه جهان‌آرا اتهاماتی را علیه بیژن زنگنه در خصوص قرارداد صادراتی گاز کرسنت مطرح کرد. بعد از این بود که بیژن زنگنه در توییتی نوشت 1 آذر ماه مهمان برنامه جهان‌آرا خواهد بود و در خصوص کرسنت روشنگری خواهد کرد.

یک روز بعد اکانت توییتر شبکه جهان‌آرا در توییتی مدعی شد که آقای زنگنه درخواست حضور در این برنامه را داشته اما به دلیل مفتوح بودن پرونده قضایی امکان حضور او در جهان‌آرا در حال بررسی است.

این برنامه یا شبکه افق توضیح دیگری در این مورد مطرح نکردند تا اینکه عصر دوشنبه، چند ساعت مانده به شروع جهان‌آرا، خبرنگار عصر ایران در تماسی تلفنی با یکی از مجریان افق در خصوص اینکه آیا بالاخره بیژن زنگنه مهمان خواهد بود یا نه؟ او در این تماس تلفنی عنوان کرد که ایشان امشب به برنامه نخواهند آمد. آ