به گزارش اکوایران، قرار بود رتبه‌بندی معلمان از 31 شهریور 1400 برای این قشر اعمال شود تا حقوق معلمان با اجرای این قانون حدود دو میلیون و 300 هزار تومان افزایش یابد. 

با محقق نشدن این مساله، یوسف نوری - وزیر آموزش و پرورش - گفت که رتبه‌بندی معلمان تا پیش از پایان سال اجرا و اعمال می‌شود. 

پیش‌تر نیز رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی از صدور رتبه یک برای 80 درصد از معلمان خبر داده و گفته بود که رتبه‌بندی 20 درصد باقیمانده تا پایان آذر صادر می‌شود و بر همین اساس معوقات هشت‌ماهه معلمان پرداخت خواهد شد. 

قاسم احمدی لاشکی، معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش نیز اظهار کرده که از زمان ابلاغ رتبه‌بندی وزارت آموزش ‌و پرورش کارهایش را شروع کرده و به دلیل عقب نماندن وزیر آموزش و پرورش با شورای امنیت کشور رایزنی‌هایی کرد تا بتوانیم آموزش‌یارمعلم را برای تمام معلمان اجرایی کنیم.

به گفته احمدی لاشکی، رتبه‌بندی تمام معلمانی که در سامانه مدارک و مستندات خودرا بارگذاری کردند انجام شده و به زودی رتبه واقعی نیز برای آن‌ها صادر می‌شود؛ تاکنون ۲۰هزار معلم مدارک خود را در سامانه بارگذاری نکردند که به همین علت در رتبه‌بندی معلمان قرار نگرفتند.

آنطور که معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش به باشگاه خبرنگاران اعلام کرده، بازنشستگان فرهنگی که بعد از تاریخ ۳۱شهریور سال گذشته بازنشسته شدند و مدارک خود را در سامانه بارگذاری کردند نیز مشمول رتبه بندی هستند.

احمدی لاشکی درباره وضعیت رتبه‌بندی بازنشستگان ماقبل شهریور ۱۴۰۰ پاسخگو نبود و توضیحی نداد.