به گزارش اکوایران، وزیر اقتصاد بعد از تمام شدن جلسه ویژه ستاد اقتصادی دولت، نقشه‌های جدیدی که در این جلسه برای سامان دادن به بازار سرمایه گرفته شده را توضیح داد. نقشه‌ای که در ۱۰ بند تدوین شده و امید دولت برای پایان دادن به روزهای تلخ بورس است.

نقشه دولت برای بورس

فضای رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیروز تا اندازه زیادی تحت تاثیر انتشار نامه شورای نگهبان به علی لاریجانی درباره دلایل رد صلاحیت او و جواب لاریجانی بود تا اینکه وزیر اقتصاد با خبرهای تازه‌ای درباره تصمیم دولت برای بازار سرمایه توجه‌ها را به خود جلب کرد، البته برای خیلی‌ از رسانه‌ها مهمترین خبر دیروز تایید ورود اومیکرون به ایران بود.

احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت با تشریح مصوبات جلسه ویژه ستاد اقتصادی دولت برای حمایت از بورس گفت: «همانطور که پیش از این اعلام شده بود در جلسه ستاد اقتصادی دولت پیشنهادات وزارت اقتصاد برای حمایت همه جانبه و پایدار از بازار سرمایه به تصویب رسید.بنابر حرف های خاندوزی تصمیمات دولت طیف وسیعی را شامل می‌شود از کنترل نرخ سود تا تغییر نرخ دادن فرمول حقوقی دولتی معادن و افزایش نرخ ارز.

چالش لاریجانی-شورای نگهبان

دیروز در فضای مجازی نامه محرمانه شورای نگهبان خطاب به علی لاریجانی انتشار یافت و ساعتی بعد نیز پاسخ۲۱صفحه ای رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی منتشر شد. محتویات هر دو نامه مورد توجه بسیاری از فعالان و چهره‌های سیاسی و رسانه‌ها قرار گرفت. در حالی که منتقدان رد صلاحیت لاریجانی به دلایل مطرح شده در نامه اعتراض می‌کردند، چهره های نزدیک‌تر به جریان اصولگرایی از اینکه چنین نامه محرمانه‌ای منتشر شده است عصبانی بودند.

اومیکرون در ایران

دیروز عصر اعلام شد که اولین مورد ابتلا به اومیکرون در ایران شناسایی شده است. جدا از اینکه به اعتقاد برخی باید کمربندها را برای مقابله با پیک بعدی کرونا سفت کنیم، نحوه تشخیص این سویه جدید هم جالب است چون گفته میشود دو متخصص ایرانی خودشان اقدام به ساخت کیت تشخیصی کرده و اولین مورد از ابتلا به این سویه را شناسایی کرده اند.