به گزارش اکوایران، بانک تجارت روز شنبه خبر از موافق بانک مرکزی درخصوص تسویه مطالبات این بانک بابت تعهدات ارزی سال‌های 1390 و 1391 پس از اتمام حسابرسی و تأیید مطالبات بانک تجارت معادل مبلغ 503 میلیون دلار مورد موافقت بانک مرکزی قرار گرفته است.

در این اطلاعیه عنوان شده که با عنایت به اینکه مانده دفاتر بر مبنای دلار با نرخ 4 هزار و 200 تومان بوده است، لذا تفاوت نرخ مذکور با نرخ ETF، موجب شناسایی درآمد حدود 19 هزار میلیارد تومانی خواهد شد که در مجموع سود قبل از مالیات بانک (حسابرسی نشده) به مبلغ 37 هزار و 900 میلیارد تومان بالغ می‌گردد.

با انتشار این اطلاعیه نماد وتجارت بسته شد و سهام این بانک روز گذشته در تابلوی اصلی بازار دوم بورس تهران بازگشایی شد. بازگشایی نماد وتجارت بدون محدودیت دامنه نوسان قیمتی بود که تا انتهای معاملات روز، با افزایش 15 درصدی قیمت سهام وتجارت همراه بود. سهام وتجارت دیروز علاوه بر رشد قیمتی قابل توجهی که داشت؛ شاهد افزایش 57.9 میلیارد تومانی مالکیت حقوقی خود بود.

تقویم اقتصادی بازارها: نگاه سرمایه‌گذاران این هفته به کدام داده‌هاست؟

سهام بانک تجارت تا قبل از معاملات روز دوشنبه شاهد برآیند 22.3 میلیارد تومانی جریان پول حقیقی در 25 روز معاملاتی بود. با این حال معاملات روز دوشنبه به تنهایی 57.9 میلیارد تومان از مالکیت حقیقی در نماد وتجارت کاست. در این 25 روز معاملاتی ( از 9 اردیبهشت تا 19 خردادماه) ارزش سهام بانک تجارت نیز 7.5 درصد کاهش یافته بود ولی در معاملات دیروز 15.3 درصد قیمت سهام این بانک افزایش داشت.

افزایش 10 درصدی حباب صندوق‌های اهرمی / متوسط حباب صندوق‌های طلا به 10 درصد رسید