به گزارش اکوایران، خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر نوشت: گروه صنعتی ایران‌خودرو هم پس از سایپا، ملزم به رعایت شرط بلوکه شدن پول مشتریان در حساب خودروساز به‌منظور ثبت‌نام در قرعه‌کشی خودرو شد؛ شرطی که بر اساس ضوابط وزارت صمت اعلام شده است.

درپی ثبت‌نام 10 میلیونی در قرعه‌کشی قبلی محصولات ایران‌خودرو آن‌هم برای تعداد بسیار کمتری خودرو، مثل همیشه انتقادات فراوانی از این وضعیت فروش مطرح شد تا جایی که صدای رئیس سازمان بورس هم درآمد و از آن با عنوان «لاتاری ملی» یاد کرد و آن را «رانت بی‌هدف» توصیف کرد. حالا یک خبرگزاری نزدیک به جریان دولت خبر داده که از این پس تنها افرادی می‌توانند در قرعه‌کشی خودرو شرکت کنند که وجه خودرو در حساب‌هایشان موجود باشد و مبلغ خودرو از طریق بانک مسدود می‌شود.

این موضوع پیش از این برای شرکت سایپا اجرایی شده بود و در پی آن هفته گذشته 70 هزار دستگاه خودرو توسط گروه سایپا پیش‌فروش شد و فقط هشت هزار و 500 نفر از آن استقبال کردند. آنطور که تسنیم نوشته، با توجه به اینکه شرط یاد شده در این عرضه رعایت شد و مشتریان ملزم به واریز پول برای ثبت‌نام بودند، شرایط مشابه قرعه‌کشی 10 میلیون نفری ایران‌خودرو اتفاق نیفتاد.

در عرضه جدید روز سه‌شنبه این هفته گروه سایپا و همچنین عرضه هفته آینده ایران‌خودرو، هر دو خودروساز ملزم به رعایت این ضابطه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.