بازار خودروهای اتوماتیک داخلی همانند کلان بازار خودرو روزهای خلوتی را سپری می کند و کمتر شاهد حضور فروشندگان وخریداران در بازار هستیم با این حال قیمت خودروهای یاد شده یا ثابت بوده یا رشد قیمت را به خود دیده است.

در حال حاضر بازار محصولات اتوماتیک داخلی به نوعی در قبضه ایران خودرویی ها قرار دارد و دیگر خودروساز بزرگ کشور یعنی سایپا تنها با یک محصول یعنی کوییک پلاس اتوماتیک در بازار حضور دارد.

نکته قابل توجه در ارتباط با این محصول اتومات سایپا این است که قیمت صفر این خودرو در بازار از قیمت کارخانه ای آن کمتر است. این مساله نشان می دهد مشتریان آن طور که باید و شاید از این خودرو استقبال نکردند. کوییک پلاس اتوماتیک در مبدا قیمتی در حدود 265 میلیون و 600 هزار تومان دارد اما در بازار این خودرو را با مدل 1400 می توان با پرداخت 263 میلیون تومان در اختیار گرفت.با این حال قیمت بازاری این خودرو به نسبت آخرین روز آبان ماه امسال یک میلیون تومان رشد کرده است.

اما همان طور که اشاره شد بازار اتومات های داخلی بیشتر در قرق محصولات ایران خودرو قرار دارد.

در حال حاضر پژو 207 اتومات با دو مدل سقف پانوراما (شیشه ای) و معمولی عرضه شده در 1400 در بازار حاضر است. در حالی که این خودرو با سقف پانوراما به نسبت آخرین روز آبان ماه امسال قیمت خود را حفظ کرده اما شاهد رشد قیمت پنج میلیون تومانی این خودرو با سقف معمولی هستیم. خریداران می توانند با پرداخت 490 میلیون تومان پژو 207 با سقف پانوراما را در اختیار بگیرند. اما همین خودرو با سقف معمولی با قیمت 485 میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه شده است.  

چنانچه خریداران قصد خرید پژو207 صندوقدار با گیربکس اتوماتیک را داشته باشند می توانند این خودرو را با مدل 99 و پرداخت هزینه 440 میلیون تومان از فروشندگان تحویل بگیرند. پژو 207 صندوقدار با گیربکس اتومات مدل 98 نیز در دسترس متقاضیان قرار دارد. این خودرو به نسبت اخیر روز آبان ماه رشد پنج میلیون تومانی را  به خود دیده است. با توجه به رشد قیمت یاد شده، قیمت این خودرو تا 405 میلیون تومان بالا آمده است.

پژو پارس اتومات نیز با مدل 99 و مدل 98 در بازار دیده می شود. مدل 99 این خودرو قیمتی در حدود 395 میلیون تومان دارد و برای در اختیار گرفتن مدل 98 آن باید حدود 363 میلیون تومان به فروشندگان پرداخت کرد.

دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک از خودروهای محبوب بازار محسوب می شود. این خودرو مدل 1400 رشد 3 میلیون تومانی قیمت را به نسبت آخرین روز آبان ماه سال جاری تجربه کرده است. این خودرو از سوی فروشندگان با قیمت 473 میلیون تومان عرضه شده است. مدل 99 این خودرو برخلاف مدل 1400 تغییر قیمتی نداشته و با همان قیمت 445 میلیون تومان در بازار حضور دارد.