به گزارش اکوایران، مدیر روابط عمومی دیوان عالی کشور در توئیتر اشاره کرده است که پرونده حمید قره حسنلو در حال رسیدگی است و حکمی در دیوان عالی کشور صادر نشده است.

امیر هاشمی در توئیت خود اسمی از حمید قره حسنلو نبرده ولی با توجه به اینکه او از متهمان پرونده شهادت سیدروح‌الله عجمیان بوده و امروز درمورد لغو حکم اعدامش خبرهایی منتشر شده بود، به نظر می‌رسد که اشاره او به خبر نقض حکم اعدام حمید قره حسنلو در دیوان عالی کشور است.

او در توئیت خود نوشته است: «در پی انتشار برخی اخبار غیر رسمی در رسانه‌های مجازی مبنی بر صدور رای در پرونده شهید عجمیان، تا کنون هیچ حکمی در این پرونده صادر نشده و پرونده مذکور در دیوان عالی کشور جاری و در حال رسیدگی است.»

پیش از ظهر امروز رضا لاری‌پور - مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی – ضمن تشکر از تدبیر قوه قضائیه، در توئیتر نوشته بود که برابر اخبار واصله و پیگیری‌های انجام شده به منظور اجرای عدالت، حکم پزشک محکوم به اعدام، نقض و به مرجع رسیدگی‌کننده معاودت شده است.

همچنین اعتمادآنلاین به نقل از خواهر حمید قره حسنلو، ضمن تایید خبر لغو اعدام برادر وی، نوشت که خانواده متهم صبح امروز از لغو حکم اعدامش مطلع شده‌اند.

فاطمه قره‌حسنلو به اعتمادآنلاین گفته بود: «خانواده دکتر صبح امروز از لغو حکم اعدام حمید مطلع شدند. خوشبختانه پس از بررسی اسناد و مدارک مشخص شد که حکم محاربه برادرم درست نبوده است و این حکم لغو شد. در تلاش هستیم تا بی‌گناهی کامل حمید و همسرش ثابت شود. در حال حاضر حمید راهی زندان خواهد شد و خانواده احتمالا از این پس خواهند توانست با او دیدار کنند.»

تقریباً همزمان با انتشار توئیت تکذیب خبر لغو حکم اعدام، ادعاهایی نیز درباره ساختگی بودن مصاحبه خواهر حمید قره حسنلو مطرح شد اما اعتماد با انتشار توضیحی در این رابطه نوشت که «فایل صوتی گفت‌وگوی خبرنگار ما با خانم فاطمه قره‌حسنلو در دفتر روزنامه موجود است اما اعتماد به دلیل رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای و مصلحت متهم، فعلا این فایل را منتشر نمی‌کند.»

در مصاحبه منتشرشده در اعتماد، حتی ابراز امیدواری شده بود که تا زمان برگزاری دادگاه بعدی، حمید قره حسنلو بتواند با قید وثیقه بطور موقت از زندان آزاد شود، اما عصر همین امروز مدیر روابط عمومی دیوان عالی کشور با انتشار توئیت خود، عملا این مساله را تکذیب کرده یا دست‌کم یادآور شده که هنوز به طور رسمی حکمی اعلام و ابلاغ نشده است.

چندی پیش نیز خبرهای مشابهی درمورد موافقت با درخواست نقض حکم اعدام او منتشر شد، اما یک روز بعد مرکز رسانه قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرده بود. با این حال، با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده، هنوز این امیدواری وجود دارد که اخبار رسمی مبنی بر لغو حکم اعدام این پزشک، بالاخره منتشر شود.