به گزارش اکوایران، بارش شدید برف در شهرستان کوهرنگ استان چهار محال و بختیاری از هفته گذشته آغاز شده و ارتفاع برف در مناطق روستایی این شهرستان از شش متر هم عبور کرده است.

فرماندار کوهرنگ که پیش‌تر گفته بود راه ارتباطی 110 روستا قطع شده، حالا از قطع ارتباط مسیر 125 روستای منطقه ‌با مرکز شهرستان کوهرنگ خبر داده و گفته مردم روستایی در خانه‌های خود گرفتار شده‌اند و بارش برف منجر به تخریب برخی واحدهای مسکونی با بافت فرسوده شده است.

شهباز اکبری اظهار کرده که دستگاه‌ها و تجهیزات موجود بسیار فرسوده است و نیاز به به‌روزرسانی تجهیزات داریم.

ارتفاع برف در مناطق بهمن‌گیر به 20 متر رسید

وزیر کشور امروز به چهارمحال و بختیاری سفر کرده و در این رابطه دستور داده که تعدادی بالگرد همراه با اقلام غذایی خشک و آرد به مناطق محاصره در برف شهرستان کوهرنگ اعزام شود.

احمد وحیدی درباره آخرین وضعیت منطقه کوهرنگ اعلام کرده که ارتفاع برف در برخی مناطق تا سه متر و در برخی مناطق که بهمن آمده به 20 متر هم رسیده است. 

او گفته با توجه به حجم بارش برف و انسداد راه‌های روستایی، بازگشایی راه‌های روستایی در کوهرنگ امکانپذیر نبود و از خوزستان و لرستان برای بازگشایی راه‌ها اقدام شد و راه 50 روستا از سمت خوزستان بازگشایی شد و از سمت لرستان نیز برای بازگشایی روستاهای محاصره در برف اقدام شده است.

وحیدی خبر داده که در منطقه کوهرنگ ‌راه‌های اصلی باز شده ولی روستاها نیاز به کمک ‌دارند، تجهیزات لجستیک نیز در راه مناطق برف‌گیر چها‌رمحال و بختیاری است و اولویت با بازگشایی راه‌های روستایی است.

همچنین مسعود مثنوی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری، اظهار کرده که با توجه به ناایمن بودن منازل مسکونی و بالا بودن احتمال تخریب منازل در روستاهای نیاکان، فانی‌آباد و دهنو از بخش‌های مرکزی، صمصامی و بازفت تخلیه اضطراری این منازل در حال انجام است.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری، هنوز در سطح شهرستان بحث اسکان اضطراری، ضروری نشده است.