به گزارش اکوایران، طلا در چهار هفته اخیر مسیر نزولی از 1970 دلار تا قعر 1910 دلار را پشت سر گذاشت. در روز جمعه و پس از انتشار گزارش ضعبف تر از انتظار بخش غیرکشاورزی آمریکا این شاخص دلار این کشور در کنار اوراق قرضه ایالات متحده بود که کاهشی شدند و راه طلا را برای ثبت هفته ای با بازدهی مثبت هموار کردند.

طلا در هفته ای که گذشت نزدیک به 0.4 درصد افزایش قیمت داشت. با مخابره سیگنال ضعیف اقتصاد آمریکا به بازارها اکنون کمی شک و تردید درباره آینده نرخ بهره فدرال رزرو افزایش یافته است. در صورت تداوم ضعف بزرگ ترین اقتصاد جهان احتمال افزایش نرخ بهره در نشست آینده بانک مرکزی آمریکا کاهش خواهد یافت.

با اینکه تعداد شغل های اضافه شده در اقتصاد آمریکا نسبت به پیش بینی ها کمتر بود اما نرخ بیکاری کمی کاهش داشت. در همین راستا نرخ اوراق قرضه آمریکا از سقف 4 ماهه پایین آمد و شاخص دلار آمریکا که ارزش پول این کشور را اندازه می گیرد نیز کمتر از یک درصد کاهش پیدا کردند.

همچنین امروز قیمت بیت کوین افزایش پیدا کرد تا بزرگ ترین رمزارز جهان پس از اینکه یک روز به کانال 29 هزار دلار سقوط کرده بود، مجددا به بالای مرز 30 هزار دلاری برسد. با این حساب بیت کوین از ابتدای هفته تاکنون نزدیک به 1.1 درصد از ارزش خود را از دست داده است و این رمزارز در آستانه ثبت هفته ای با بازدهی نزولی قرار گرفته است. این در حالی است که بیت کوین سه هفته اخیر را با بازدهی مثبت به پایان رسانده بود.