رپرتاژ آگهی: در این مطلب ابتدا تمام هزینه‌های مربوط به مهاجرت تحصیلی به اروپا را برای شما توضیح داده و سپس درگاه پرداخت مطمئنی را به شما معرفی می‌کنیم. پس قبل از تهیه مدارک اپلای حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

چرا دانشجویان، اروپا را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند؟

کشورهای مختلفی در قاره اروپا یا همان قاره سبز وجود دارد که دانشگاه‌های معتبری در آن فعالیت می‌کنند. شرایط آب‌وهوایی در این قاره بسیار مناسب بوده و اقتصاد بسیار پررونقی دارند. برخلاف دیگر قاره‌های دنیا، اروپا روابط دیپلماتیک و سیاسی بدون تنشی دارد و امکان وقوع جنگ در آن بسیار پایین است.

در اکثر کشورهای اروپایی اقتصاد بسیار پررونق و باثبات بوده و دانشجویانی که از دانشگاه‌های این کشورها فارغ‌التحصیل می‌شوند به راحتی می‌توانند پیشنهاد کاری مناسب را در کشورهای اتحادیه اروپا دریافت کرده و برای اقامت دائم اقدام کند.

کیفیت آموزش‌های ارائه شده در قاره اروپا بسیار بالا بوده و در مقابل هزینه بسیار بالایی از دانشجویان دریافت نمی‌شود. پس اگر شما به دنبال دریافت آموزش‌هایی باکیفیت با قیمتی مقرون‌به‌صرفه هستید بهتر است یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید. فراکنش بهترین درگاه برای پرداخت شهریه دانشگاه خارجی است.

اکثر این کشورها مهاجرپذیر بوده و برخورد بسیار مناسبی با مهاجران بین‌المللی دارند. بسیاری از دانشجویانی که در کشورهای اتحادیه اروپا به تحصیل می‌پردازند، در خانه شهروندان این کشور سکونت می‌کنند. دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌های معتبر به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و دیگر نیازی نیست تا زبان بومی آن کشور را فرا بگیرید.

صدور ویزای تحصیلی

زمانی که شما هزینه‌های مربوط به اپلای را با استفاده از اپلیکیشن مخصوص آن پرداخت کنید، مدارک شما برای پذیرش در دانشگاه‌های موردنظر بررسی می‌شود. پرداخت هزینه اپلیکیشن فی بهترین روش برای ارسال وجه موردنیاز برای بررسی مدارک اپلای است. پس از آن هیئت داوری شرایط شما را بررسی کرده و در صورت امکان شما در دانشگاه موردنظر خود پذیرش می‌شوید.

در مرحله بعد باید مدارک موردنیاز را تهیه و به سفارت کشور اروپایی تحویل دهید. برای دریافت وقت از سفارت و همچنین صدور ویزا نیز هزینه‌ای از شما دریافت می‌شود. با دریافت ویزای تحصیلی می‌توانید به کشور مقصد مهاجرت کرده و برای مدتی موقت در آن سکونت کنید.

شهریه تحصیلی مدارس اروپایی برای افراد زیر ۱۸ سال

اگر شما تمایل دارید فرزندانتان برای تحصیل در مدارس کشور انگلستان به این کشور مهاجرت کنند باید هزینه‌ای را برای این کار پرداخت نمایید. در صورتی که فرزند شما سطح علمی خوبی داشته باشد، تخفیفی در شهریه دریافت خواهد کرد.

البته کشورهایی وجود دارند که برای تحصیل در مدارس خود، شهریه از دانش‌آموزان دریافت نمی‌کنند. به طور مثال اتریش مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل در دوران مدرسه است. شهریه مدارس اروپایی از ۵۰۰۰ دلار در سال آغاز و تا ۵۶ هزار دلار در سال می‌رسد. البته گزینه‌هایی برای تحصیل رایگان در کشورهای اروپایی نیز وجود دارد.

هزینه تحصیلی در دانشگاه‌های اروپا

از آنجایی که مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کشورهای دیگر بسیار پرخطر است و بسیاری از خانواده‌ها این کار را انجام نمی‌دهند، می‌توان گفت متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی بیشتر است. اولین مقطعی که جوانان می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپا انتخاب می‌کنند، لیسانس است.

قبل از آنکه رشته مناسبی را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب کنید باید به بازار کار این رشته در کشور مقصد نیز نیم‌نگاهی داشته باشید. پس از آن نیز می‌توانید تحصیلات تکمیلی خود را در مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری ادامه دهید.

شما پس از پایان دوران تحصیل خود می‌توانید با دریافت جاب آفر مناسب، ویزای کاری دریافت نمایید. در نهایت این ویزا شرایط را برای اقامت شما در کشور مقصد فراهم می‌کند. با وجود اینکه گپ تحصیلی برای مقطع لیسانس بسیار پایین است، افراد با سن بالا شانس کمتری برای پذیرش در دانشگاه‌های بین‌المللی دارند اما در میان قاره‌های مختلف، اروپا شرایط ساده‌تری برای صدور ویزای تحصیلی دارد. اگر شما سن بالایی دارید بهتر است برای مهاجرت تحصیلی، یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را انتخاب نمایید. همچنین تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز برای افراد با سن بالا مناسب است.

هزینه مهاجرت تحصیلی به اروپا

هزینه سکونت در کشورهای اروپایی

زمانی که شما برای تحصیل به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا سفر می‌کنید باید مکانی را برای سکونت انتخاب نمایید. شما می‌توانید در یکی از خوابگاه‌های مربوط به دانشگاه، خوابگاه‌های خصوصی یا حتی خانه شهروندان اروپایی سکونت کنید.

معمولاً هاستل‌هایی وجود دارند که با دریافت کرایه‌ای مناسب از شما، امکانات گسترده‌ای را در اختیارتان قرار می‌دهند. در این هاستل‌ها، اتاق‌ها به صورت مجزا هستند و باید از آشپزخانه و سرویس بهداشتی به صورت مشترک استفاده کرد.

ارزان‌ترین و مناسب‌ترین انتخاب برای دانشجویان بین‌المللی استفاده از خوابگاه‌های دانشگاهی است. این خوابگاه‌ها نیز با توجه به امکاناتی که به شما ارائه می‌دهند از شما هزینه دریافت می‌کنند. متوسط هزینه خوابگاه برای کشورهای اروپایی از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه متفاوت است. برای پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی باید به وب‌سایت‌های معتبری مانند farakonesh مراجعه کنید. این وب‌سایت‌ها درگاهی امن مطمئن برای پرداخت بین‌المللی شما فراهم می‌کنند.

پرداخت هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی با موسسه فراکنش

می‌توانید به وب‌سایت فراکنش مراجعه کرده و سپس از امکانات آن برای پرداخت هزینه‌های مربوط به تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی استفاده کنید. در این وب‌سایت به راحتی می‌توانید هزینه شهریه، هزینه خوابگاه و پرداخت‌های اپلیکیشن فی را انجام دهید. خدماتی مانند خرید اکانت از سایت‌های خارجی و خرید سرورهای مجازی نیز در این وب‌سایت به شما ارائه می‌شوند.

فراکنش بیش از ۸ سال است که به فعالیت در عرصه بین‌المللی می‌پردازد و تاکنون توانسته است رضایت حداکثری مشتریان خود را به دست آورد. برای اطلاع از خدمات متنوع farakonesh می‌توانید نام آن را در مرورگر خود جستجو کنید. اطلاعات جامع و کاملی از خدمات مختلف این مؤسسه در وب‌سایت آن به شما ارائه شده است.