به گزارش اکوایران، بازار سهام روز گذشته با انتشار خبر مزایده سهام شرکت صنایع معدنی کانی سازان کیمیا، شاهد تغییر روند معاملات سهام بانک پارسیان بود. دیروز علاوه بر روند ورود پول حقیقی که در روز‌های معاملاتی اخیر به سهام وپارس سرریز شده بود؛ قدرت خرید کد‌های حقوقی در معاملات وپارس افزایش داشت و موجب افزایش ارزش و حجم معاملات این سهم شد و خالص جریان پول حقیقی در این نماد کاسته شد. سهام بانک پارسیان دیروز یکی از شش سهم با بیشترین ارزش معاملات بود و بیشترین حجم معاملات را در بین نماد‌ها به ثبت رساند.

بانک پارسیان دیروز در اطلاعیه افشای سامانه کدال خود اعلام کرد که در نظر دارد تعداد 10 میلیون سهم، معادل 100 درصد سهام شرکت صنایع معدنی کانی سازان کیمیا را که دارنده 90.72 درصد از سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس (نماد اپال) است را از طرف خود و شرکت‌های بیمه پارسیان، گروه مالی پارسیان و توسعه ساختمانی پارسیان به فروش برساند.

021216

شمش فولاد در سقف نرخ 9 ماهه

این مزایده به صورت 25 درصد نقد و مابقی 5 ساله بر اساس شرایط مندرج در اسناد مزایده انجام می‌پذیرد. ارزش اسمی سهام به مزایده گذاشته شده 100 تومان است اما قیمت پایه نقدی هر سهم 7 میلیون و 257 هزار و 600 تومان قیمت‌گذاری شده. سپرده نقدی برای شرکت در این مزایده 7 هزار و 257 میلیارد و 600 میلیون تومان مشخص شده و مبلغ کل مزایده 72 هزار و 576 میلیارد تومان است. سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس که سهام تودلی شرکت صنایع معدنی کانی سازان کیمیا است؛ در بازار سهام با نماد اپال شناخته می‌شود و روز گذشته نیز با استقبال حقیقی قابل توجهی همراه شد.

نکته قابل توجه دیگر در این مزایده علاوه بر اثر مستقیم بیش از 68 هزار میلیارد تومانی بر بانک پارسیان و اثر 8 هزار و 900 میلیارد تومانی بر بیمه پارسیان، تأثیر سود این مزایده بر سهام ایران خودرو است. در صورت فروش این بلوک توسط بانک پارسیان، علاوه بر بانک پارسیان و زیر مجموعه‌های آن، شرکت ایران خوردو و زیر مجموعه‌های آن به ویژه خگستر؛ که حدود 30 درصد از سهام وپارس را در اختیار دارند؛ منتفع خواهند شد.

ضعف فروش مبین انرژی خلیج فارس با کاهش ظرفیت تولید پتروشیمی‌ها!