به گزارش اکوایران ؛ با افزایش قیمت گوشت قرمز و پس از گوشت سفید، بازار با افزایش قیمت ماهی هم روبرو شد روندی که به کاهش صید نسبت داده شد،‌ در کنار کاهش صید افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های تولید از یک سو و نبود شبکه توزیع و دلال‌بازی از دیگر دلایلی است که مسوولین این بخش افت تولید و در نهایت افزایش قیمت انواع آبزیان را به آن نسبت می دهند.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در سال ۹۹، به‌طور متوسط سرانه ماهانه مصرف ماهی افراد ۱.۷ وعده بوده است. اگرچه در آمار دیگری که مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران اعلام کرده سرانه مصرف آبزیان کشور با افزایش ۹. ۳ درصدی در سال ۹۹ به ۳. ۱۳ کیلوگرم رسیده است اما این عدد هنوز فاصله ۱۱ کیلوگرمی‌ با متوسط جهانی دارد که بیش از ۲۴ کیلوگرم است.  

در این خصوص نبی الله خون‌میرزایی رئیس سازمان شیلات از برنامه این سازمان برای تولید دوبرابری محصولات شیلات خبر داده است، خبری که این پرسش را به وجود می آورد که آیا این رشد تولید می تواند به افت قیمت منجر شود؟ با توجه به اینکه در ایران هرآنچه گران می شود کاهش قیمت را به خود نمی بیند شاید جواب این پرسش نیز واضح باشد.

در این خصوص خون‌میرزایی به سایت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر تولیدات شیلات کشور یک میلیون و ۲۷۰ هزار تن است که باید در یک برنامه چهار ساله این میزان به دو برابر افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان شیلات افزود: در بخش صنعت پرورش ماهی در قفس، عقب ماندگی‌هایی وجود داشت که با توجه به بومی سازی بخش عمده‌ای از مشکلات این حوزه برطرف شد و موانع پشت سر گذاشته شد. تسهیلات در نظر گرفته شده برای صیادان باید بدون کم و کاست پرداخت شود و اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد با پیگیری از بانک کشاورزی مرتفع شود.

خون میرزایی افزود: امسال بین ۵۹ تا ۶۱ هزار تن تولید میگو خواهیم داشت که تقریبا در حدود تکلیف برنامه است.