به گزارش اکوایران به نقل از بلومبرگ - دونالد ترامپ تنها چند هفته پس از اعلام سومین نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری گفت که یک خبر مهمی را به زودی اعلام خواهد کرد و ناظران سیاسی را به حدس و گمان درباره یک حرکت بزرگ در مبارزات انتخاباتی سوق داد. اما در عوض، او کارت‌های معاملاتی دیجیتالی - NFT - که خودش در آن به شکل یک ابرقهرمان کارتونی نمایش داده شده بود را به فروش گذاشت.

ترامپ در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «Truth Social» که بعد از ماجرای حمله به کنگره و اخراج از شبکه‌های اجتماعی تاسیس کرد گفت: "مجموعه کارت‌های تجارت دیجیتال ترامپ" را  می‌شود مانند کارت‌های بازی جمع‌آوری و به‌صورت دیجیتال ذخیره کرد. قیمت هریک از این کارت‌ها ۹۹ دلار است و افرادی که آنها را می‌خرند در قرعه‌کشی‌های مختلفی مثل بازی گلف در کنار رئیس‌جمهور سابق شرکت می‌کنند.

بنابر اعلام شرکت فروشنده، این کارت‌ها ارتباطی با کمپین ریاست‌جمهوری ترامپ ندارند و این شرکت تحت مالکیت یا کنترل شخص ترامپ یا شرکت‌های وابسته به او نیست.ترامپ صرفا طبق یک قراردادی سهمی از فروش به خاطر استفاده از نام او دریافت خواهد کرد.

بازار ان‌اف‌تی در ماه‌های اخیر به همراه بقیه دنیای ارزهای دیجیتال به‌شدت سقوط کرده است.در یک ماه گذشته و بعد از ماجرای سم بنکمن‌فرید، ارزش کریپتو به‌شدت پایین آمده،

ان‌اف‌تی در حجم معاملات ماهانه در بزرگ‌ترین بازار ان‌اف‌تی جهان، رکورد کمترین ارزش را از ژوئن ۲۰۲۱ را زد. برخی از محبوب‌ترین مجموعه‌های ان‌اف‌تی افت قیمت شدیدی را تجربه کرده‌اند. از زمانی که در آوریل به اوج قیمت خود رسید،یک مجموعه محبوب از حدود ۴۰۰ هزار دلار به ۸۲ هزار دلار کاهش‌یافته است.

ترامپ روز چهارشنبه با انتشار پستی در حساب کاربری «Truth Social»، خود را به‌عنوان شخصیتی شبیه به سوپرمن که در مقابل برج ترامپ ایستاده و با لیزرهایی که از چشمانش پرتاب می‌شود، به تصویر می‌کشد و می‌گوید: "آمریکا به یک ابرقهرمان نیاز دارد."

روند بازگشت ترامپ تاکنون با واکنش‌های زیادی همراه بوده است، از جمله اتهام به حضور ناامیدکننده در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا، مهمانی شام با دو ضد یهود و محکومیت‌های حقوقی او که بسیار بحث برانگیز بوده است.