خودروسازی سایپا برای واگذاری حدود 41 درصد از سهام خود قدم اول را برداشت. بر اساس آگهی منتشر شده قرار است شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری سایپا، سرمایه‌گذاری گروه صنعتی رنا، گروه سرمایه‌گذاری کارکنان سایپا و سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی نیوان ابتکار به عنوان شرکت های زیر مجموعه سایپا که بخشی از سهام شرکت مادر را در اختیار دارند قصد واگذار سهام خود را دارند. آن طور که در آگهی فروش سهام خودروسازی سایپا آمده قرار است این سهام به صورت بلوکی به اشخاص حقیقی یا حقوقی واجد شرایط واگذار شود.

ابراهیم رییسی رییس جمهور اسفند ماه در دیدار از ایران خودرو هشت فرمان خودرویی صادر کرد که یکی از این فرامین هشت گانه خصوصی سازی دو خودروساز بزرگ کشور تا شهریورماه سال جاری بود. بنابراین می توان اقدام شرکت های زیر مجموعه سایپا برای واگذاری سهام شرکت مادر را در راستای فرمان رییسی تحلیل کرد.

چندی بعد از این دیدار، رضا فاطمی امین وزیر صمت در فروردین ماه سال جاری خبر از واگذاری سهام تو دلی ایران خودرو و سایپا داد. بر اساس اظهارات فاطمی امین شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو حدود 25 درصد از سهام این خودروساز را در اختیار دارند و شرکت های زیر مجموعه سایپا نیز حدود 40 درصد سهام را خودروساز ساکن کیلومتر 15 جاده مخصوص را در دست دارند.

وزیر صمت معتقد است چنانچه این سهام تودلی واگذار شود خودروسازان خصوصی در جاده خصوصی سازی قدم بر خواهند داشت. فاطمی امین با اشاره به واگذاری 40 درصدی سهام سایپا می گوید خریدار آن می تواند مدیرعامل را تعیین کند.

همین ایده سبب شده تا چند شرکت بزرگ به رهبری یکی از خودروسازان خصوصی با تشکیل هلدینگی به دنبال خرید سهام عرضه شده سایپا باشند تا به توانند ابتکار عمل را در این شرکت خودروساز در دست بگیرند. در میان شرکت های تشکیل دهنده هلدینگ یاد شده این خودروساز خصوصی بیشترین تجربه را در این زمینه دارد، بنابراین با در اختیار گرفتن سهام سایپا، مدیران آن به نوعی دست بالا را در اداره سایپا به نسبت سایر شرکای خود خواهند داشت.

البته به گفته حسین قربانزاده رییس سازمان خصوصی سازی پیشنهاد سازمان خصوصی سازی این است تا در کنار سهام تودلی، سهام دولتی دو خودروساز بزرگ نیز در به صورت همزمان واگذار شود تا خریدار انگیزه بیشتری برای خرید سهام خودروسازان داشته باشد.

باید منتظر ماند دید در نهایت سهام تو دلی سایپا توسط چه فرد حقیقی یا حقوقی صید می شود و آیا دولت در کنار واگذاری سهام تودلی رضایت به فروش سهام خود نیز می دهد تا راه را برای خروج خود از خودروسازی هموار کند یا به هر نحو ممکن سهام خود را حفظ خواهد کرد؟