ایران خودرو بار دیگر با چهار محصول روی تابلوی بورس کالا حاضر خواهد شد. خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص تارا با گیربکس اتوماتیک، تارا با گیربکس دستی، پژو 207 با گیربکس اتوماتیک و پژو 207 با گیربکس اتوماتیک و سقف شیشه ای (پانوراما) را برای جدیدترین فروش خود در بورس کالا به خط کرده است. متقاضیان باید 25 درصد قیمت پایه را در حساب وکالتی خود ذخیره کنند. البته هنوز قیمت پایه برای این خودروها اعلام نشده است. زمان تحویل هم از سوی ایران خودرو 25 اسفندماه 1401 اعلام شده است. نکته قابل توجه در این دور از فروش ایران خودرو در بورس کالا عرضه پژو 207 با گیربکس اتوماتیک و با دو نوع سقف، معمولی و پانوراما (شیشه ای)، است. پیش تر ایران خودرویی ها پژو 207 با گیربکس دستی و فرمان برقی را از مسیر بورس کالا در دسترس متقاضیان قرار داده بود.

این فروش آبی های جاده مخصوص در بورس کالا، اولین فروش بعد از دستور العمل جدید صمت در ارتباط با نحوی عرضه خودرو در بورس است.

سیاست گذار خودرویی روز گذشته از دستور العملی پنج بندی در ارتباط با عرضه خودرو در بورس کالا توسط خودروسازان بزرگ و خودروسازان خصوصی رونمایی کرد. مهمترین نکته در ارتباط با فروش خودرو در بورس کالا مطابق با دستورالعمل جدید این است که خودروسازان مکلف شدند از هر خودرو دو هزار دستگاه در هر دور از فروش خود در بورس کالا عرضه کنند. البته این عدد برای خودروسازان خصوصی 500 دستگاه تعیین شده است.

ایران خودرو برنامه ریزی کرده فردا دو هزار دستگاه تارا شامل هزار و 200 دستگاه تارا با گیربکس دستی و 800 دستگاه با گیربکس اتوماتیک را روی تابلوی بورس کالا ببرد. ریز فروش دو مدل تارا نیز به سرح زیر اعلام شده است: 200 دستگاه تارا با گیربکس اتوماتیک خاکستری، 300 دستگاه تارا با گیربکس اتوماتیک سفید، 300 دستگاه تارا با گیربکس اتوماتیک مشکی آبنوس، 250 دستگاه تارا با گیربکس دستی خاکستری، 400 دستگاه تارا با گیربکس دستی سفید، 400 دستگاه تارا با گیربکس دستی مشکی آبنوس و 150 دستگاه تارا با گیربکس دستی نقره‌ای تیتانیوم.

اما این خودروساز روز شنبه مورخ 26 آذرماه 1401 را برای عرضه پژو 207 در نظر گرفته است. ایران خودرویی ها قرار دو هزار دستگاه پژو 207 با گیربکس اتوماتیک با سقف پانوراما (شیشه ای) و معمولی به شرح زیر در دسترس متقاضیان قرار دهند  500 دستگاه پژو 207 اتوماتیک سفید، 300 دستگاه پژو 207 اتوماتیک مشکی آبنوس، 700 دستگاه پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه ای سفید و 500 دستگاه پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه ای مشکی آبنوس در روز شنبه 26 آذر عرضه می شود. شرایط خرید از بورس کالا همانند ادوار گذشته است و هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک کد خودرویی در هر روز می باشد. باید منتظر ماند و دید استقبال از دو محصول جدید ایران خودرو در بورس کالا به چه صورت خواهد بود.