رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از اصلاح قیمت خودرو در ستاد تنظیم بازار در روزهای آینده خبر داد.

مجید عشقی درباره اصلاح قیمت خودرو گفت: با پیگیری‌های سازمان بورس و وزیر اقتصاد و در جلساتی که با حضور وزیر صمت و رئیس جمهور برگزار شد، مقرر گردید اصلاح قیمت خودرو مجدد در ستاد تنظیم بازار بررسی شود که و بزودی نتیجه آن اعلام می‌شود.

به گزارش تسنیم، صحبت های این مقام ارشد سازمان بورس در واقع تاییدی است بر توییتی که روز گذشته از قول محمد هادی سلیمی زاده مدیر روابط عمومی سازمان بورس منتشر شده بود.

رییس سازمان بورس گفت:  سیاست دولت در بلندمدت پرهیز از قیمت گذاری دستوری است این سیاست بارها توسط رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت اعلام شد و در دستور کار دولت قرار گرفت.

صحبت های عشقی درباره پرهیز از دولت قیمت گذاری دستوری در بلند در شرایطی مطرح می شود که صنعت خودرو بیشترین ضربه را از بحث قیمت گذاری دستوری خورده و زیان انباشته بیش از 60 هزار میلیارد تومانی سه خودروساز بزرگ کشور را می توان به عنوان بخشی از زیان این صنعت از این سیاست قلمداد کرد.

تا اینجای کار دولت سیزدهم تنها تغییر مرجع قیمت گذاری را انجام داده و با حذف شورای رقابت، ستاد تنظیم بازار را مسئول بررسی قیمت خودرو کرده است. این اقدام به آن معناست که دولت همچنان علاقمند است دستی بر آتش قیمت گذاری خودرو داشته باشد.

کارشناسان معتقدند دولت هر چه زودتر برای جلوگیری از تحدید حیات خودروسازی سیاست قیمت گذاری دستوری را با سیاست آزادسازی قیمت تعویض کند.