به گزارش اکوایران ، امروز یکشنبه 26 شهریورماه، خبرگزاری فارس خبر لغو مجوز 8 بازرس آژانس در ایران را تأیید کرد. پیش‌ از این، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین اظهارات خود ادعا کرده بود ایران رسماً از لغو مجوز فعالیت چند نفر از باتجربه‌ترین بازرسان آژانس، خبر داده است و این ضربه‌ای غیرضروری به روابط بین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران در اجرای توافقنامه پادمان NPT است.

با وجود این اخبار،  قیمت دلار  امروز در تهران نوسان صعودی قابل‌ملاحظه‌ای را ثبت نکرد و به سمت مرز مقاومتی 49 هزار و 600 تومان عقب‌نشینی داشت. این در حالی است که پیش از تعطیلات چند روز گذشته اسکناس آمریکایی تا پله اول کانال 50 هزار تومان هم پیشروی کرده بود.

به نظر می‌رسد با نزدیک‌شدن موضوع آزادسازی ارزهای بلوکه شده و تبادل زندانیان بین ایران و  آمریکا  به ایستگاه پایانی، بازیگران ارزی هم در لاک احتیاط فرو رفته‌اند و بی‌محابا دست به خرید نمی‌زنند.

آن‌طور که در رسانه‌ها آمده بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که توافق دولت بایدن با ایران برای مبادله زندانیان، به‌زودی و در دوشنبه این هفته انجام می‌شود؛ گامی که به گزارش این خبرگزاری آمریکایی، می‌تواند به احیای مذاکرات هسته‌ای بیانجامد. رویترز هم پیش‌تر از اجرای توافق در اوایل هفته آینده خبر داده بود.

همچنین امروز در کنار تهران،  بازار ارز  هرات شاهد رنج شدن  قیمت دلار  نسبت به‌روز گذشته بود. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده امروز در حدود 49 هزار و 600 تومان به فروش رسید.

در سمت رسمی بازار،  قیمت دلار  در مرکز مبادله ارز و طلا پس از گذشت تعطیلات، امروز یک کاهش کم‌سابقه را به ثبت رسانده است.

قیمت دلار امروز، شنبه 26 شهریور ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با کاهش 8 تومانی نسبت به‌روز کاری قبل در سطح 41 هزار و 279 تومان قرار گرفته است. این میزان کاهش دلار تقریباً طی یک ماه اخیر بی‌سابقه بوده است.

همچنین  قیمت یورو  نیز امروز هم راستا با دلار با کاهش قابل‌توجه 264 تومانی در سطح 44 هزار و 18 تومان قرار گرفته است.

در همین راستا  قیمت درهم  امارات نیز با رقم 11 هزار و 240 تومان بر تابلو درج شده که تغییر محسوسی نسبت به‌روز گذشته نداشته است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و  حواله درهم  نیز در این مرکز به ترتیب 37 هزار و 527 تومان، 40 هزار و 16 تومان و 10 هزار و 218 تومان درج شده است.

در بازار طلا هم قیمت هر گرم طلا 18 عیار امروز با افت 900 تومانی بر روی 2 میلیون و 347 هزار و 700 تومان معامله شد. اما  قیمت سکه  امامی در بازار امروز در مقایسه با هفته گذشته با ریزش 100 هزارتومانی با 28 میلیون و 150 هزار تومان به فروش رسید.