تورم؛ معیار افزایش اجاره بهای مسکن: ‌نمایندگان مجلس طرحی رو امضا و به هیئت رئیسه ارائه کردن که هدف آن کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی است و تورم رو معیار افزایش اجاره قرار داده. در این طرح صاحبخانه هایی که قرارداد اجاره رو به صورت رسمی ثبت کرده و اجاره  را به میزان افزایش شاخص سالانه کالاها اضافه کنند، از امتیاز دریافت تسهیلات خرید و بازسازی مسکن به صورت خارج از نوبت برخوردار می شوند.  

پرداخت ۸۰ درصد وام های کشور به ۲۰ ابربدهکار بانکی: احمد رحمانیان قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور خبر داده که ۸۰ درصد وام‌های کشور را ۲۰ اَبَربدهکار بانکی گرفتنه اند و معلوم نیست پرداخت تسهیلات و اخذ وثیقه از این افراد به درستی انجام شده یا خیر.  

شروع پرداخت سود سهام جاماندگان سهام عدالت:‌ بیش از ۲۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت که مشکل شماره شبای بانکی خود را برطرف کرده اند از امروز، سود سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را دریافت می کنند.  

انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های نهادهای عمومی برای اولین بار: وزیر اقتصاد با انتشار توئیتی در حساب کاربری خود، اعلام کرد که برای نخستین بار قرار است صورت های مالی شرکت های نهادهای عمومی منتشر شود.  

رئیس‌جمهور به عمان می رود: پس از سفر هفته گذشته تجار و فعالان اقتصادی ایران به عمان، دوشنبه این هفته رییس جمهوری به عمان سفر خواهد کرد. دیدار دوجانبه با «هیثم بن طارق آل‌سعید» سلطان عمان، امضای چند سند همکاری، دیدار با ایرانیان مقیم و دیدار با تجار و فعالان اقتصادی عمانی از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیسی به عمان است.  

تعیین مأخذ محاسبه عوارض و وجوه ناشی از ارزش معاملاتی املاک: مأخذ محاسبه عوارض و وجوه ناشی از ارزش معاملاتی املاک برای امسال ۱۶ درصد ارزش معاملاتی املاک تعیین شده.