به گزارش اکوایران- قیمت طلای جهانی در معاملات روز جمعه تغییراتی مثبت را به ثبت رساند و در نهایت روی 1818 دلار قرار گرفت. طلا در طول 8 هفته گذشته این سطوح قیمتی را تجربه نکرده بود. تحلیل‌گران هنوز فشارهای تورمی را در رشد قیمت طلا موثر می‌دانند. بر این اساس متوسط دستمزدها در طول 12 ماه گذشته 4.9 درصد افزایش یافت و شرکت‌ها تحت فشار قرار دارند تا دستمزدها را بازهم بالا ببرند، زیرا در سطوح کنونی دستمزد، هنوز مشکل تامین نیروی کار وجود دارد.

نرخ بهره افزایش نمی‌یابد

جروم پاول گفت که فعلا نرخ بهره را افزایش نخواهند داد و بانک مرکزی انگلیس نیز نرخ بهره را بالا نبرد. تصویر کلی نشان می‌دهد که بانک‌های مرکزی مهم دنیا نرخ بهره را بالا نخواهند برد. این به آن خاطر است که مسئله تورم احتمالا با بالا بردن نرخ بهره حل نمی‌شود. با باقی ماندن نرخ بهره اسمی در این سطوح بازدهی حقیقی اقتصاد منفی به دست می‌آید. سمت عرضه اقتصاد همچنان با مشکل مواجه است و فلز گرانبها هنوز فرصت خوبی برای رشد دارد.

قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت

قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 11 دقیقه عصر به وقت ایران روی 61 هزار و 106 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن نسبت به 24 ساعت گذشته منفی بود. سرمایه بازار بیت کوین به 1.15 تریلیون دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در 24ساعت گذشته حدود 2.6 درصد اختلاف داشتند.

wired-uk-bitcoin

قیمت اتریوم نیز در 24 ساعت گذشته تغییراتی منفی را به ثبت رسانده و روی 4 هزار و 474 دلار قرار گرفته بود. سرمایه بازار اتریوم حدود 530 میلیارد دلار و اختلاف بین بیشترین و کمترین قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته حدود 2.2 درصد گزارش می‌شد.

شهردار جدید نیویورک دستمزدش را به صورت بیت کوین می‌خواهد

شهردار منتخب نیویورک اریک ادامز خواست که سه چک حقوقی اول خود را به صورت بیت کوین بگیرد و وعده داد که نیویورک به مرکز صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شود. اریک آدامز در ماه ژانویه شهردار نیویورک می‌شود. وی دومین شهردار سیاهپوست شهر نیویورک خواهد بود و پیش از شروع کار خود حمایت از ارزهای دیجیتال را اعلام کرده است.