مدیرعامل سایپا از بلاتکلیفی حدود 13 هزار دستگاه انواع تیبا خبر داد. محمد علی تیموری با اشاره به عدم تایید اعتبار ایمنی تیبا توسط سازمان ملی استاندارد گفت در همه جای جهان نیز اگر بخواهند خودرویی را از خط تولید خارج کنند، طی فرآیندی این کار انجام می‌شود نه اینکه به یکباره اعلام شود که دیگر این خودرو شماره‌گذاری نمی‌شود.

اما عدم شماره گذاری اعضای خانواده تیبا چه تاثیری روی بازار خودرو خواهد گذاشت؟ دو عضو پرطرفدار خانواده تیبا یعنی تیبا صندوقدار و تیبا 2 (بدون صندوق) به ترتیب با قیمت حدود 120 میلیون تومان و 127 میلیون تومان در سبد محصولاتی سایپا حاضر هستند. با توجه به قیمت حدود 120 میلیون تومانی تیبا صندوقدار این خودرو کف قیمت خودرو در کارخانه را در اختیار دارد. به عبارت دیگر هیچ محصولی در حال حاضر در خطوط تولید دو خودروساز بزرگ کشور تولید نمی شود که قیمتی کمتر از این خودرو داشته باشد. چنانچه چالش شماره گذاری این خودرو بر طرف نشود نه تنها عرضه این خودرو متوقف می شود بلکه شاهد بالا آمدن کف قیمت خودرو در کارخانه نیز هستیم. بی تردید افزایش قیمت خودرو در کارخانه روی قیمت های بازار نیز اثرگذار خواهد بود. از یاد نبریم حذف خودرویی مانند پراید و بالا آمدن کف قیمت خودرو در کارخانه روی قیمت های بازار اثر گذاشت. تاثیر حذف پراید از پروسه تولید نه تنها قیمت پراید های صفر موجود در بازار را صعودی کرد بلکه قیمت سایر محصولات تولیدی خودروسازان نیز از این مساله تاثیر گرفته و در جاده افزایش قیمت حرکت کردند. انتشار خبر توقف شماره گذاری تیبا نیز شوکی به بازار خودرو خواهد داد و با بالا آمدن کف قیمت خودرو در مبدا به فاصله کوتاهی همان سناریو تاثیر حذف پراید روی قیمت های بازار رقم خواهد خورد.

اما چنانچه استاندارد روی تصمیم خود بماند و پلیس راهور نیز از شماره گذاری این خودرو ممانعت کند کدام خودرو مدال ارزان ترین قیمت خودرو در کارخانه را به سینه خواهد زد؟ ساینا معمولی با قیمت حدود 125 میلیون تومانی بعد از حذف تیبا صندوقدار می تواند عنوان ارزان ترین خودرو در کارخانه را یدک بکشد. بنابراین با تداوم عدم شماره گذاری تیبا صندوقدار و خروج آن از خط تولید کف قیمت خودرو در مبدا حدود 4 درصد رشد را به خود می بیند. این میزان رشد از مبدا به بازار سرایت خواهد کرد و به نظر می رسد قیمت خودرو در بازار، هر چند روی کاغذ، روند صعودی به خود بگیرد.