به گزارش اکوایران، قیمت دلار آمریکا که عصر روز گذشته روی 28 هزار و 570 تومان قرار داشت در شروع معاملات امروز رشد کرد و روی بیشترین مقدار سال جاری قرار گرفت. رشد قیمت دلار در حالی اتفاق افتاد که عرضه دلار متشکل در سطوح بسیار بالایی قرار دارد و مقدار عرضه روز گذشته از ابتدای سال بی‌سابقه بود، قیمت دلار در شروع معاملات امروز 28 هزار و 850 تومان بود، قیمت دلار در ادامه باز هم رشد کرد و تا 28 هزار و 950 تومان نیز رسید. به نظر می‌رسید واکنش قیمت دلار به خروجی سفر گروسی به ایران تا اینجای کار صعودی بوده است. از اخباری که در این خصوص در شبکه‌های اطلاع رسانی مبادله ارز جلب توجه می‌کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

دلار بازار ارز  سکه

محمد اسلامی تاکید دارد گروسی چندین بار گفت که هیچ انحرافی در برنامه اتمی ایران مشاهده نکرده است. اکانت توئیتری بلومبرگ خاورمیانه نوشت مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مذاکرات خود با وزیر خارجه جدید ایران را در حالی پایان داد که نتوانست نگرانی‌ها در مورد دسترسی به سایت‌های هسته‌ای را حل کند. مذاکرات هفته آینده از سر گرفته می‌شود و این مسئله می‌تواند بر روند مذاکرات تاثیر بگذارد. وزارت خارجه آمریکا در مورد تقویت پیشرفت‌های به دست آمده در دوره‌های قبلی مذاکرات اظهار امیدواری کرد و همچنان گفت که اگر ایران نشان دهد هدف مشخصی از مذاکرات وین ندارد، به ابزارهای دیگر متوصل خواهند شد. در نهایت می‌توان گفت واکنش قیمت دلار به اخبار برجامی که در حاشیه سفر گروسی به ایران شکل گرفت تا صبح امروز صعودی بود.

واکنش قیمت سکه به رشد قیمت دلار

قیمت طلا روز گذشته مرز 1800 دلار را از دست داد و در اولین ساعات معاملات امروز نیز زیر این مرز نوسان می‌کرد. قیمت طلا در ساعت 11 و 18 دقیقه صبح امروز 1793 دلار بود. دلار آمریکا جای خالی طلا را برای سکه امامی پر کرد. قیمت دلار آمریکا در شروع معاملات امروز رشد قابل توجهی داشت و قیمت سکه امامی تحت تاثیر همین امر توانست افت قیمت طلا را نادیده بگیرد و تغییراتی مثبت را ثبت کند. قیمت سکه امامی در شروع معاملات امروز با رشد 85 هزار تومانی نسبت به عصر روز گذشته روی 12 میلیون و 570 هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه صبح امروز رقم‌هایی بالای 12 میلیون و 600 هزار تومان را نیز به ثبت رساند. اندازه حباب قیمتی سکه 12 میلیون و 600 هزار تومانی با احتساب قیمت 28 هزار و 940 تومان برای دلار 3.14 درصد به دست می‌آمد که خیلی کوچک نبود و نشان می‌داد انتظارات افزایشی در بازار سکه برجسته شده‌اند.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا رشد کرد، به مرز 29 هزار تومان نزدیک شد و روی بیشترین مقدار سال جاری قرار گرفت. رشد قیمت دلار احتمالا تحت تاثیر اخبار برجامی که در حاشیه سفر گروسی شکل گرفت اتفاق افتاد. قیمت سکه امامی نیز توانست به واسطه رشد قیمت دلار، تغییرات منفی قیمت طلا را نادیده بگیرد و تغییراتی مثبت را به ثبت برساند.